O společnosti

Společnost Ponca, která vznikla v roce 2004, se věnuje řadě agenturních činností především v oblasti organizace a realizace konferenčních a výstavních akcí. Nedílnou součástí podnikání společnosti je i správa, pronájem a investice do komerčních, skladovacích a výrobních prostor.

Od roku 2012 zajišťuje rozvoj areálu Slezská plovárna v Hradci Králové.

Mezi pravidelné důležité aktivity patří kompletní zajištění doprovodné výstavy při konferenci Dny malých obcí, která se koná 2× ročně, vždy na dvou místech republiky, a to v Praze a v Prostějově. Těchto dvou setkání, které jsou přímo určeny starostům, starostkám a dalším pracovníkům úřadů malých a menších obcí ČR, se pravidelně účastní přibližně 800 zástupců veřejné správy včetně představitelů odborných ministerstev, poslanců Parlamentu ČR a řady odborníků. V rámci doprovodné výstavní expozice se vždy účastní několik desítek podnikatelských subjektů s nabídkou komunálních služeb a výrobků.

Každoročním vrcholem aktivit společnosti je již řadu let spolupořadatelství mezinárodní konference ISSS/V4DIS (Internet ve státní správě a samosprávě/Visegrad Four for Developing Information Society). Posledních několik ročníků akce, která se koná vždy na jaře v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové, se pravidelně účastní více než 2 tisícovky registrovaných hostů, během dvoudenního programu se uskuteční přibližně 250 přednášek a ve výstavní části se prezentuje přes 100 vystavovatelů.

Společnost Ponca dále spolupracuje při vydávání časopisu Obec a finance, jeho přílohy Veřejná správa online a dalších publikací.