Internet ve státní správě a samosprávěKonference ISSS/V4DIS

Společnost Ponca je již řadu let spolupořadatelem konference ISSS/V4DIS (Internet ve státní správě a samosprávě/Visegrad Four for Developing Information Society), kde se každoročně setkávají politické špičky ČR, reprezentanti státní správy a samospráv, odborníci na informatizaci společnosti a dodavatelé ICT technologií a služeb, a která patří mezi největší akce svého druhu v regionu střední a východní Evropy.

Konference ISSS je tradičním místem setkání špiček domácí politické scény, ministrů, zástupců veřejné správy z ČR i zahraničí, nezávislých odborníků a vysokých manažerů renomovaných firem. V posledních létech se pravidelně koná pod oficiální záštitou předsedy vlády ČR, ministra vnitra, řady rezortních ministrů a Asociace krajů ČR. Samozřejmostí je účast představitelů obou komor Parlamentu ČR, šéfů státních úřadů, krajských hejtmanů, primátorů měst a dalších osobností. V rámci programu se rovněž konají významné doprovodné akce, jako například ICT summit, setkání zástupců ICT průmyslu a vlády zaměřené na konkurenceschopnost tohoto segmentu, zasedání Rady vlády pro konkurenceschopnost a informační společnost, setkání poslaneckých klubů, zasedání komisí Asociace krajů ČR či setkání Sdružení tajemníků obecních a městských úřadů.

V programu konference každoročně dominují aktuální otázky dalšího rozvoje e-governmentu a témata související s celým spektrem výkonu veřejné správy nejen v ČR. Součástí ustáleného programového schématu jsou i slavnostní vyhlášení populárních soutěží, jako jsou Český zavináč, Zlatý erb, Biblioweb, Eurocrest či JuniorErb a předání dalších speciálních ocenění.

Posledního ročníku, který úspěšně skončil v úterý 9. dubna 2013 v Hradci Králové, se zúčastnilo přes 2300 registrovaných hostů, během dvoudenního programu proběhlo více než 200 přednášek a prezentací a ve výstavní části se představilo zhruba 110 firem a organizací.